Save Jericho

V této sekci Vás budeme informovat o aktuálním dění kolem záchrany našeho seriálu

O co jde: Po té, co bylo Jericho v roce 2007 zrušeno po první sérii, která podle televizní stanice CBS nezískala dostatek televizních diváků, ač čísla podle mého vypovídají o něčem jiném (více o sledovanosti jednotlivých dílů naleznete u popisu obsahu jednotlivých dílů seriálu), se rozběhla velkolepá kampaň za záchranu seriálu a boj o jeho další pokračování.

Fanoušky byly televizní stanici CBS posílány tuny oříšků. Proč oříšků? V posledním díle první sezóny vzkázal prostřednictvím vysílačky hlavní hrdina seriálu Jake Green šerifovi města New Bern, s kterým vedli boje, jediné slovo NUTS (= TRHNI SI NOHOU) a přesně tohoto slova se fanoušci drželi po celou kampaň. Trhněte si nohou, my chceme další sezónu.

Neustálé bombardování emaily, oříšky a telefonáty bylo nakonec televizní stanicí vyslyšeno. Seriál dostal možnost natočit další sezónu, byl v tom však háček. Finance, které poskytla televize CBS producentům seriálu však mohly pokrýt pouze sedm dílů, a tak druhá sezóna Jericha měla pouze oněch sedm dílů.

Rozsáhlá kampaň, která měla přilákat k druhé sezóně více diváků vyvrcholila 12. února 2008, kdy se od 22.00 hodin na CBS vysílal první díl druhé sezóny, od kterého se očekávalo, že přiláká milióny diváků. Sledovanost se nakonec zastavila na 7 milionech. Následující díly se pak vesměs pohybovaly kolem šesti milionů (sledovanost druhé sezóny naleznete rovněž u popisu epizod).
To bylo pro televizi málo. Otázkou však zůstává, co si televize od nasazení v pozdních večerních hodinách slibovala.

21. března 2008, několik dní před finálním dílem druhé sezóny, CBS vydala prohlášení, že Jericho nebude pokračovat a je zrušeno, tentokrát již definitivně.
To tvrdí CBS, jaké je ale stanovisko nás fanoušků? Jedním slovem NUTS nebo bude lepší použít nové heslo? DON´T TRADE ON ME (NEŠLAPEJ NA MĚ!) Slogan se objevil na obraze v bývalé Greenově kanceláři.

Přichází nová éra boje! Další dlouhá cesta za záchranu Jericha začíná. A my Vás v této sekce budeme průběžně informovat o tom, co se s Jerichem děje.

PETICE

Rozhořčení fanoušků nad rozhodnutí CBS je opravdu obrovské. První petice za záchranu Jericha naleznete například pod následujícím odkazem:

STRÁNKY VĚNUJÍCÍ SE ZÁCHRANĚ SERIÁLU

AKTUÁLNÍ INFORMACE KOLEM DĚNÍ OHLEDNĚ SERIÁLU

VIDEA ZA ZÁCHRANU SERIÁLU

Jedna z velkolepých věcí druhé záchrany seriálu bylo vytvoření speciálního televizního spotu

Pronajmutí billboardu více jak na měsíc, na kterém nabízejí Jericho volně k prodeji

Save Jericho for season 3!

Momentka

Momentka

Shoutbox

Anketa

Spřátelené weby

bannerdrhouse2.xf.czbannerBuffy a AngelCzech - Dexter Fan Pagewww.JERICHO.skbannerHeath Ledger

Návštěvnost