Rozhovory

Exkluzivní rozhovor s Michaelem Gastonem

Přinášíme Vám exkluzivní rozhovor s hercem Michaelem Gastonem alias Grayem Andersonem, novým starostou Jericha.

Můžete nám dát pár informací o tom, co vás přivedlo k myšlence hrát? Jak jste prorazil do showbusinessu?

Dobře, udělal jsem to opačnou cestou, než je zvykem. Všechno začalo už na střední a na vysoké škole, myslel jsem si, že se stanu učitelem. Původně jsem si myslel, že jsem chtěl být učitel, ale všechny učitelky mě varovaly, jak je to špatné povolání a stále dokola a dokola mi to připomínaly. Také tvrdily, že jsem moc chytrý na to, abych se jím stal. Je pravda, že jsem moc nevynikal v matematice ani v ostatních vědách.. Jediná věc, o které jsem toho věděl poměrně hodně, byly zákony. Všechny potřebné informace o právnících jsem se dozvěděl z filmů…a to bylo to, co jsem chtěl dělat.

Byly to vždycky vzrušující scény ve filmech. A potom jsem potkal pár právníků, byla to ta nejnešťastnější skupina lidí, jakou jsem kdy viděl. Od té doby jsem si řekl, že tohle dělat nechci. Smířil jsem se s tím a rozhodl se, že se vrátím ke svému původnímu snu, že budu učitelem. A opravdu jsem krátce učil na střední škole a také jsem učil čtení malé děti na základní škole. Přijmul jsem učitelství na vysoké škole a na univerzitě v Kalifornii.

Měl jsem provizorní třídu, promoval jsem už v prosinci, protože jsem se rozhodl jet do Evropy, na nějakou dobu jsem si vzal volno. Poté jsem se rozhodl vzít si divadelní třídu pro plnoleté studenty, však víte, banda chemiků a inženýrů sedících kolem a učících se, jak mluvit s lidmi. Velice rychle jsem si uvědomil, co mě táhlo být právníkem a co mě táhlo stát se učitelem. Byl jsem v tom opravdu dobrý a zároveň mě to dělalo neskutečně šťastným. Čím více jsem se tím zabýval, tím více jsem věděl, že je to to, co chci po zbytek svého života opravdu dělat.

Tak jsem se dostal do školy v New Yorku, která se ukázala být mým šálkem kávy, a to mě dostalo do New Yorku. Můj spolubydlící byl muž z koleje, který byl na univerzitě v New Yorku v abslovenském programu. Jednou z jeho třídy byla také Marsha Gay Harden, která vyhrála the Academy Award za Pollock. Byli zde mladí herci, kteří byli neuvěřitelně dobří, zajímaví a chytří. A tak jsem se jich držel a rozhodl jsem dát se směrem k NYU do absolventského programu a dostal jsem se do něj.

Byli jsme třída sedmnácti studentů z celkem 800 uchazečů a my jsme se do ní dostali, byla to ta nejlepší věc, jaká se mi kdy stala. Byl jsem trénován lidmi, kteří nebyli dobří jenom v tom, co dělali, ale také se věnovali zaměstnání a znali ho velmi dobře.Učili mě, jak využít svoje umění a učili mě herectví velmi důstojnou cestou. Tak to je třída, kde jsem začal. Mým tréninkem bylo hraní divadla, dostal jsem se ven ze školy, šel jsem přímo k Shakespearovi do Parku.Učil jsem se od Morgana Freemana.

Jak jste se dozvěděl o Jerichu? Jak jste se dostal do seriálu?

Úplně běžnou cestou. Žiju v New Yorku, ale svoje manažery mám i jinde a objevil jsem se na pilotní díle. Scénář mi přišel úplně náhodou, byl jsem požádán, abych četl část Geralda McRaneye, část Mr.Greena. Řekl jsem: „ Ale notak, chlapci. Sice jsem holohlavý, ale je mi jenom 44 let.“ Chlápek, který byl u toho, špatně slyšel a nesl jenom glycerinové pilulky. Bylo to bláznivé. Tak jsem řekl: „Opravdu to nechci číst pro tohoto chlapa, nechci hrát tuhle roli…co třeba část Grey Andersona, nemá sice velikou roli v úvodním díle, ale vypadá zajímavě.“ A oni řekli: „Dobře, naučte se obě role a přijdě na konkurz.“Dělal jsem to už nesčetkrát a věděl jsem, že když se naučím obě role, budu je umět tak na půl, a tak jsem se nenaučil hlavní část a přišel jsem se ucházet až o roli Greye.

V té době jsem měl nabídku v show zvané Standoff, kde mi byla nabídnuta role.Bylo to poprvé v mém životě, kdy jsem měl dva lidi, kteří mě chtěli ve stejný čas, a to mi samozřejmě lichotilo. Jericho udělalo nabídku velice rychle a já byl nadšen, že jsem roli dostal. John Turtletaub, jehož jsem velikým fandou, režíroval Jericho a myslím si, že nemohlo být lepšího režiséra, který by dal dohromady tak skvělý tým jako právě on. A nevymýšlím si, když říkám, že tohle je moje nejlepší zkušenost, jakou jsem za dvacet let svojí herecké kariéry měl.
Je to skvělá skupina lidí, opravdu chytří herci, kteří jsou opravdu nadšení svojí prací.

Rozhovor s Sprague Grayden

Co říká herečka Sprague Grayden (postava Heather Lisinki) o druhé sezóně? Zajímavý rozhovor si můžete přečíst právě teď.

Ačkoli je celý štáb Jericha (včetně herců) fanouškům opravdu vděčný za pomoc vzkřísit seriál, vrátit se pouze se sedmi epizodami pro novou sezónu znamená ztrátu některých dějových linií, a to v důsledku hlavní zápletky.

Seriálová herečka Sprague Grayden, která hraje Heather Lisinki, vzkazuje fanouškům, že by neměli očekávat v druhé sezóně žádné vedlejší příběhy hlavních postav, ani ne její.

„Jak si vzpomínám, tak se původně zamýšlelo dát mojí postavě v druhé sezóně více prostoru, ale protože je naše druhá sezóna tak krátká, nikdo nakonec nedostal tuto příležitost,“ řekla Grayden.“ Jediná osoba, která bude mít více prostoru, je postava Jakea (v podání Skeeta Ulricha).“

Navzdory tomu však 27letá herečka říká, že v její roli bude v nadcházející sezóně vidět více akce a že dostala možnost více se zapojit v hlavním příběhu.
“Heather je mnohem více zapojena v celkové dějové linii než kdy před tím,“ říká.“V této chvíli si myslím, že fanoušci budou nadšeni, ale uvidí pouze tolik, kolik se dá dělat se sedmi epizodami,“dodává poněkud smutněji.

Sprague Grayden také říká, že zatímco milostný vztah mezi Jakeem a Heather je už „mimo hru“, nová sezóna je více o „Heather, která se snaží postavit na vlastní nohy a stát se ženou“.

Když jsme se jí zeptali, jak se dostala z New Bernu živá, odmítla nám sdělit jakékoliv detaily.Všechno se prý dozvíme v nadcházející sezóně.

“Nemáme dokonce povoleno zahazovat naše stránky,“ řekla nám s úsměvem.“Musíme jít do práce a tam je roztrhat.“

Nicméně byla velmi velkorysá a nešetřila chválou, když přišla řada na fanoušky Jericha, kteří dohromady shromáždili unikátní kampaň, která nakonec přesvědčila CBS, aby dala Jerichu druhou šanci.

“ Jsme jim absolutně zavázáni ,“ řekla.“Jsme součástí něčeho, v co si lidé vybrali věřit.Je tu hrozně moc zodpovědnosti, která s tím přichází…pro mě, nikdy jsem nezažila takovou odezvu, jaká byla právě na postavu Heather. Je to úžasné.“

Rozhovor s producenty

Jedna z prestižních internetových sítí nedávno přinesla zajímavý anglický článek o seriálu Jericho, první část jeho českého překladu Vám právě teď přinášíme…

Jak se změnily věci, když jste zjistili, že máte jenom 7 epizod pro druhou sezónu?

John Steinberg: Příběh. Nemyslím si, že jsme se vzdali mnoha okolností celkové obrazu seriálu. Myslím, že jsme měli druh krásné veliké „plachty“, která potřebovala zaměřit na jednu spávnou část(myšleno, že díky kapani Save Jericho, se Jericho více zviditelnilo), ale nebyla to až tak veliká změna. Je to stejný příběh o světě ( naplánovali jsme 22 episod ), více jsme se soustředili na město samotné, na Jericho.

Budete řešit dramatickou situaci z konce sezóny pěkně rychle?

John Steinberg: Skutečnost je taková, že dostanete vyřešení pěkně rychle, ale první řada bude pokračovat krvavou cestou příběhu skrze druhou sezónu., speciálně ve finále. Je to věc, které jsme se drželi, a to i přestože to bylo velmi obtížné dostat do sedmi epizod.

Dan Shotz: Také jsme slíbili fanouškům, že bychom to když tak doplatili. Trochu jsme se báli, abychom byli schopni to udělat to správně.Víte, se sedmi dny střílení a všemi těmi věcmi, ale dáme jim všechno, co si přejí. Budou velice nadšeni.

S touto unikátní situací- být zrušeni a poté znovu dostat šanci natáčet- jak těžké bylo udržet obsazení a všechny okolo?

Dan Shotz: U herců to bylo jednoduché. Všichni se chtěli vrátit. Myslím tím, že všichni byli velice zničeni, když se dozvěděli, že show byla zrušena a potom veliký prostest fanoušků, který pro nás nakonec skončil šťastně. Každý byl tak nadšený vrátit se zpět do práce.U autorů a režisérů to bylo těžší, protože show byla ukončena a nové show byly rozdělané, všichni režiséři a autoři začali dostávat jiné nabídky, takže byli už zamčeni v jiných show, ale jádro autorů je zpět.

To je ojedinělé po zrušení být vráceni zpět. Doufali jste vůbec v něco takového nebo jste věděli, že to tak bude?

Karim Zreik: Bylo to podivné. Vůbec jsem na to nepomyslel. A když už, tak spíš od někoho jiného, rozhodně ne ze strany stanice CBS. Když jsem slyšel, že to byla stanice CBS, byl jsem překvapený, a navíc jsem vůbec nedoufal, že bychom se mohli dostat zpět do hlavního vysílacího času (tzv. prime time).

Dan Shotz: Obávali jsme se, že to bude něco jako Tv film nebo něco podobného, tohle jsme dělat nechtěli. Příběh je moc veliký a máme ještě spoustu co říct a nechtěli jsme být omezováni dvou hodinovým zakončením celého seriálu.

Řekla vám CBS, abyste změnili něco ohledně seriálu?

John Steinberg: Věc je taková, že oni naši show milují. Podporovali seriál všemi možnými cestami a nikdy neměli problém s příběhem. Milují tento příběh, pouze chtějí větší sledovanost, a proto doufají, že nadcházejících sedm dílů sledovanost zvýší.

Byly zde nějaké speciální důvody, že vám bylo řečeno udělat sedm epizod?

Karim Zreik: Byla to finanční záležitost a myslím, že také čas zde hrál důležitou roli, protože co zapomínáme, je, že zde byly seriály, které dostaly „zelenou“ poté, co my ne. Tak jsme se museli přesunout. Hledali výrobní prostor. Swigtown byl jimi podporován a tak, když jsme dostali druhou šanci, byli jsme trochu utlačováni. Mělo to spousty důvodů, ale ten finančí byl zřejmě nejdůležitější a umožnil nám natočit pouze sedm epizod.

Dan Shotz: Přidělený rozpočet jsme měli zhruba do prostředka sezóny.

John Steinberg: A to bylo dobré, myslím tím, že jsem nevěděl, jestli to bylo záměrné, ale skončilo to vlastně opravdu dobrou finanční částkou, kterou jsme potřebovali, abychom mohli říct všechno, co jsme chtěli. V poslední řadě dostat se z místa A do místa B.A tak jsme si sedli a bylo to jako tajemné číslo, ale ve skutečnosti to tak není. První dvě epizody jsou prvním činem vašeho filmu, další tři epizody jsou jakýmsi středním kouskem a poslední dvě epizody jsou naším kouskem posouvající se ke konci filmu.

Je to skoro jako minisérie.

John Steinberg: Ano, přesně tak.

Dan Shotz: Ale je to vždycky stavěno pro více příběhu. Doufáme, že se vrátíme se třetí sezónou a vy to poznáte v naších příbězích. Chceme vám nabídnout rozvinutější dějovou linii a větší příběh, než jen to, co se vešlo do těchto sedmi dílů.

John Steinberg: A trávili jsme mnoho času vymýšlením této sezóny a část času chráněním třetí sezóny, abychom si byli jisti, že „nezavíráme dveře“. Nevíme, jestli se vrátíme zpět. Nebudeme to vědět, dokud se neodvysílají natočené díly. Ale příběh je zabezpečený. A tak si myslím, že jestli se vrátíme zpět, máme pěkně dobrý pocit …

Rozhovor s Alicií Coppolou

Když CBS zastavila vysílání muzikálního dramatu Viva Laughlin po propastné sledovanosti hned po dvou epizodách, mnoho přívrženců seriálu doufalo v návrat Jericha na televizní obrazovky. Všichni doufali, že by Jericho mohlo nahradit tento seriál. Po tom všem se však producentům neřeklo, že je čas, a tak nám nezbývá, než dále čekat.

The Amazing Race vyplňuje prázdné místo po Viva Laughlin a Jericho, které už má natočeno sedm epizod, stále čeká na svoje zařazení. Abychom vám zkrátili čekání, přinášíme Vám mini rozhovor s jednou z hvězd seriálu – s Alicii Coppolou alias Mimi Clark.

“Ucházela jsem se o roli Mary Bailey,“ řekla nám Coppola.“ Poté mi byla nabídnuta role Mimi, a proto patří velké díky Jonu Turltletaubovi, Stephenu Chboskému, Karimu Zreikovi, Carole Barbee, Danu Shotzovi a vlastně každému, kdo mě najal… Jsem vděčná, že ve mně viděli postavu Mimi. Oni a neuvěřitelní autoři mi dali obrovský dar v podobě postavy Mimi.“

Teď, když sedm „zkušebních“ epizod druhé série Jericha je již v kapse a jednoduše se čeká na vysílání, nám Coppola poskytla pohled do toho, jak vypadají takové běžné dny na place.

“Můj běžný den je prostě a jednoduše zábavný,“ rozplývá se herečka. „Lhala bych, kdybych říkala, že je to náročné. Hrála jsem každý den, pracovala jsem se skvělými lidmi, jsem vykrmená a piju Coca Colu, kdy se mi zachce…Je to skvělé!!!“.

Coppolina postava v Jerichu je unikátní a má vztah se Stanleym Richmondem, kterého hraje Brad Beyer. V seriálu dluží Stanleyho farma peníze a postava Mimi se snaží po Stenleym peníze vymáhat, situace se o to více vyostřuje, v jaké pozici se oba dva nacházejí. Nakonec mezi nimi zapůsobí chemie a zamilují se do sebe.

“Zbožnuji mého Brada“, přiznala se nám Alicie.“Je skvěly herec, ještě lepší komik a opravdový gentleman. Jsem šťastná, že s ním mohu pracovat. Ráda bych viděla Mimi a Stanleyho žít společně navždy a k tomu mnoho Tangomaritanů do budoucnosti."

I Coppola je vděčná fanouškům za jejich podporu a moc děkuje za kampaň, která napomohla k navrácení Jericha. “Moc oceňuji vaši podporu…všechno, co jste udělali pro tento seriál,“ uvedla Coppola. “Prosím, pokračujte v tom…sledujte nové epizody, které se na vás chystají…pište, faxujte, emailujte…Dejte každému vědět o seriálu.“

Rozhovor se Skeetem Ulrichem

Fanoušci seriálu Jericho úzkostlivě čekají na vrácení seriálu na televizní obrazovky a ačkoli ještě není stanovené přesné datum návratu, mohou odpočívat ujištěni, že herci a celý tým tvrdě pracuje na tom, aby zabezpečil, že seriál nebude zaujímat malou, ale rovnou obrovskou fanouškovskou základnu. Co na to říká jedna z hlavních hvězd seriálu Skeet Ulrich?

“Musíme mít více diváků, a to je to, v co doufáme.“ řekla serveru Bullz-eye.com hvězda seriálu Skeet Ulrich. “Všechno jsme to udělali bez péče Entertainment Tonight, bez E!, bez všech těch lidí, kteří mezi ně patří. Jsem velmi pyšný, že jsme to dokázali, i když každý říkal, že to nezvládneme. Minulý rok nikdo neočekával, že bychom to zvládli.“

Nevzdat to a pracovat na seriálu je veliký úspěch pro Jericho, vzhledem k post-apokalyptickému dramatu je to jeden z mála seriálů v televizní historii, které se vrátily zpět poté, co byly zrušeny. Seriál se „probudil z mrtvých“ díky fanouškům, kteří rozběhli do té doby nevídanou kampaň za záchranu seriálu. Byly to tuny tašek burských oříšků a tisíce emailů, které denně přicházely řediteli televize CBS Ninovi Tasslerovi.

“Nemůžu jim dostatečně poděkovat,“ vzkazuje fanouškům Ulrich. “Byla to neuvěřitelná podpora …Netušil jsem, že máme tolik fanoušků…vidět tu vzpouru, opravdu nás to všechno velice podrželo a myslím, že jsme udělali něco, co se dotklo lidí.“

V Jerichu hraje Ulrich postavu Jake Greena, syna starosty města Johnstona Greena( v podání Geralda McRaneyho), který zemřel v závěrečné epizodě první sezóny. Smrt otce měla vést Jakea k přechodu k samostatnosti, tak do pozice stát se vůdčí osobností.

Skeet Ulrich nám také prozradil, že se můžeme těšit na více spolupráce mezi Jakeem a Hawkinsnem v nadcházející sezóně, kde se z nich stanou parťáci.

“Lenine a já jsme se bavili o tom, jak se obě postavy vzájemně vůbec neznají. On sice něco málo o mně ví, co si o mně přečetl v souborech, ale to je asi tak vše- zná moje prostřední jméno, de fakto nevíme vůbec nic o sobě, takže je tu mnoho zajímavého a je velice zajímavé pozorovat, jak se tento vztah bude vyvíjet.“

Minirozhovor s April Parker-Jones

Druhá sezóna Jericha nemá dokonce ještě začátek vysílání, ale jedna hvězda seriálu chce, aby post-apokalyptické drama existovalo ještě po několik let.

“Doufám, že Jericho bude mít nejméně 13 sezón a bude držet fanoušky zaříznuté do svých sedaček,“ říká April Parker-Jones, která hraje manželku Roberta Hawkinsna( hraje ho Lennie James).

Zatímco fanoušci s Parker-Jones můžou souhlasit, osud Jericha je závislý na to, jak dobře si druhá sezóna Jericha povede a jak moc nových diváků si získá. Mít dobrou sledovanost v nadcházejícím roce je opravdu důležité, vzhledem k tomu, že je to jeden z mála seriálů, který byl po zrušení přiveden zpět na televizní obrazovky.

Navzdory nejistotě, Parker-Jones zůstává optimistkou.“Sledovat, jak se seriál obnovuje, je známkou toho, že nemůžete dobrý seriál „potopit“.

Původně se April Parker-Jones ucházela o roli Mimi Clark( hraje ji Alicia Coppola), když ji však zavolali zpět, byla požádána, aby četla roli pro Darcy. Také jí řekli, že se hlavní postava pravděpodobně objeví pouze v jedné epizodě. Nicméně takováto vize se nevyplnila a my jsme mohli April Parker-Jones vidět v mnoha epizodách a že to nebyly zrovna malé a bezvýznamné role, ba naopak.

Diváci budou moci vidět rozvoj hlavní postavy také v nadcházející sezóně.“Myslím, že druhá série bude dokonce ještě více o postavě Darcy,“ řekla.“ Mám opravdu ráda, že dává rodinu na první místo. Mám ráda tu měkkost, ačkoli je to občas skryto, protože je tu veliký závazek k její rodině. Líbí se mi, že stále miluje svého manžela a že je mnohem chytřejší, než si sama připouští.“

Být součástí Jericha dává April Parker-Jones příležitost pracovat s úžasnými lidmi. Těšme se na ni v nadcházející sezóně…

Minirozhovor s Carol Barbee

Po masivní kampani za záchranu Jericha, je tu další kampaň, tentokrát za podporu samotných scénáristů. Fanoušci tentokrát posílají tisíce tužek hlavám významných studií a společností. Nápad fanoušků koupit tužky, které mají být doručeny magnátům, aby se daly věci do pohybu. Jednou z postav, která je takto podporována, je také scénáristka Jericha Carol Barbee. A právě s ní Vám přinášíme přeložený anglický minirozhovor.

Jericho má unikátní pozice, je jedním z mála seriálů, které televize nabídne od roku 2008 během stávky. Stojí za to dělat to dobře, ale necítíte se trochu zapomenutí, protože se prostě nemůžete vrátit zpět do práce?

CAROL BARBEE: Necítíme. To, že můžeme na chvilku vypnout, je jediná světlá stránka. Jericho bylo schopno dokončit celých sedm epizoda a stávka začala v době, kdy jsme právě dokončovali poslední díl série. Takže jsem byla schopna dát svoje poznámky ještě před tím, něž se stávka samotná rozběhla. Cítím se opravdu šťastná v téhle podivné cestě, která nám umožnila natočit všech sedm epizod, protože jsme byli schopni je včas natočit a protože jsme byli do této stávky bohužel také zapojeni, jsme na díly opravdu moc, ale moc hrdí. Díky stávce je Jericho jedním z mála seriálů, který bude mít svůj začátek i konec. Připravte se na úplný příběh v sedmi epizodách s velkým dějem. Je to trochu divné, cítím se díky stávce v docela dobré pozici.

A jestli si seriál povede s nasazenými sedmi epizodami velice dobře, co se stane poté? Nemůžou za Vámi přeci přijít a říct: „Chceme více.“

BARBEE: Už teď máme vytvořenou celou novou příběhovou linii v případě, že dostaneme možnost natočit i třetí sezónu. Také si myslím, že výhodou pro Jericho je, že máme tým, který je na místě; víme, o čem seriál je; víme, o čem je samotný příběh a tak si myslím, že Jericho je v tak unikátní pozici, že když si nových nasazených sedm epizod povede dobře, můžou za námi přijít a říct: „Jak rychle stávka začala, tak rychle skončila. Je na čase dát se zase do práce, natočte další díly.“ Nebudou zvyšovat potřeby, protože my víme, co dělat.

Rozumím tomu správně, když si myslím, že základna fanoušků, která stála za posíláním „oříšků“ stanici CBS, teď stojí také za posíláním tužek?

BARBEE: Je zde chlápek jménem Shaun Daily, který vlastní jednu rádiovou stanici a má také svoje internetové stránky, takže když Writer´s Guild hledali způsob, jakým získat podporu, Shaun mě kontaktoval a říkal: “Měli bychom jim poslat nějaké věci.“ Přišli se všemi těmito nápady a také s nápadem posílat pera, naším nápadem bylo posílání tužek. Také nám v tom byl nápomocný. Náš seriál je krásným příkladem toho, co všechno můžeme udělat. A teď ke mně chodí i Joss Whedon a říká: „Vy jste Jericho dívka?! Ó můj bože!“ Opravdu to člověka potěší, a to všechno díky fanouškům.

Momentka

Momentka

Shoutbox

Anketa

Spřátelené weby

Slovenská fanstránka seriálu NCISbannerbannerbannerHeath Ledgerbannerdrhouse2.xf.czbanner

Návštěvnost